.....................................من آستارا هستم...................
سه‌شنبه 27 اسفند‌ماه سال 1387
جشن چهارشنبه سوری یا جنگ چهارشنبه سوری

راستش رو بخواهید سرگرم آماده شدن برای سال نو بودم و با این باران زیبا یی هم که این چند روزه آمده، کاملا حواسم به بارور کردن گل وگیاه هایم بود و یادم نبود که داریم به جشن چهار شنبه سوری و تکانهایی که قراره بخورم نزدیک می شویم.  

 

تا آنجا که خاطرم میاد این رسم انفجار در چهارشنبه سوری بعد از انقلاب به وجود آمد و علت آن هم مبارزه اشتباهی بود که حکومت ایران با این رسم به راه انداخت .

اما حالا به نظر میاد به اشتباه خودشان پی بردند و در راه برگزاری صحیح این مراسم میکوشند، اما چرا مردم از مبارزه ای که کم کم تبدیل به جولانگاه اراذل و مردم آزاری میشود دست بر نداشته و این جشن سنتی و باستانی را درست اجراء نمی کنند.

امشب واقعا از دست تعدادی از مردمم دلخور شدم. انفجار انفجار انفجار آخه مگه چه عیبی داشت این رسم افروختن آتش و پریدن از روی آن که دیگر به جز چند خانواده محترم قدیمی دیگر کسی به آن نمی پردازد. 

                                   

از اتفاقهای زننده دیگر بعد از متفرق کردن بمب افکن های انسانی توسط نیروی انتظامی که شاهد آن بودم ( عکس هایی هم گرفتم که فعلا فرصت آپلود آنها را ندارم) به موارد زیر می توان اشاره کرد:

1- دعوا های پراکنده بین جوانان شر و شیطون.

2- حرکت های عجیب و غریب با ماشین ها و سرعت دیوانه وار بعضی از عزیزان در خیابان امام خمینی.

3- ضربه های متعدد با لگد به حفاظ مغازه هایی که از ترس ترجیح داده بودند مغازه ها را بسته نگه دارند.

4- گفتن کلمات رکیک از داخل ماشین ها به زنان و دختران و سپس فرار

خوب چه می توان گفت!!!!!!

این چه مدل جشن است من که طی این همه سال از زندگیم جز از افراد شرور چنین حرکاتی ندیدم در صورتی که در بین این دوستان فرزندان خانواده های محترم و فرهنگی نیز دیده می شدند.

بیایید از سال دیگر جشن بگیرید نه جنگ و قانون شکنی که جولانگاه تخلیه روانی تعدادی ....... شود. 

راستی قورشاغ آتدی، خوردن ماهی لونگی، کوکو سبزی و ترشی تره فراموش نشه.